תוכנית מלגות קלור

תמונה קבוצתית מטקס הענקת פרסים מלגאי קלור, נובמבר 2022

טקס הענקת מלגות לא התקיים בשנים 2020 ו-2021 כתוצאה מהגבלות נגיף הקורונה.
לכן, טקס הענקת הפרס לשנת 2022 כלל את קבוצות 2020, 2021 ו-2023.

קרן קלור לישראל גאה מאוד במלגות, במענקי המחקר ובמענקים הרבים בכל תחומי המדע שהיא העניקה במשך השנים. תכנית המלגות של קרן קלור נוסדה בשנת 1991 על ידי קרן קלור, במטרה לקדם מדענים ישראלים צעירים מצטיינים, בתקווה שהתכנית תתרום תרומה נכבדה לקידום המצוינות המדעית בישראל. הזוכים נבחרים מדי שנה מקרב הסטודנטים והחוקרים הצעירים בכל התחומים של מדעי הטבע, לרבות מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, מדעי החיים, מדעי כדור הארץ, מדעי המחשב, חקלאות, הנדסה וטכנולוגיה. עשרה זוכים חדשים נבחרים מידי שנה, וכל אחד מהם זוכה למענק מחקר נדיב לשלוש שנים (העומד כיום על 27,000 דולר לשנה), מענק אישי והקצבה להוצאות הקשורות למחקר. התכנית מנוהלת על ידי מועצה בלתי תלויה של שבעה חברים, הכוללת מדענים בכירים מהאקדמיה, היושב ראש של קרן קלור לישראל, אחד הנאמנים, ואישי ציבור מובילים אחרים מתחומי הטכנולוגיה העילית ועולם העסקים.

הזכאים להשתתף בתכנית הם סטודנטים לדוקטורט במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. הבקשות ייבחנו בתחילה על ידי ועדת מומחים, וההחלטות הסופיות לגבי הזוכים יוכרזו על ידי מועצת תכנית המלגות של קרן קלור מידי מאי/יוני. נכון להיום, 271 סטודנטים זכו למלגות מקרן קלור, והקרן שמחה להמשיך ולסייע למדענים מחוננים אלו גם לאחר תקופת המלגה. רוב הזוכים במלגות מקרן קלור בוחרים להמשיך בקריירה שלהם בלימודי פוסט-דוקטורט באוניברסיטאות ומכוני מחקר בחו"ל, ואז לשוב לישראל.

נא לשים לב כי קרן קלור אינה יכולה לקבל בקשות ישירות ממועמדים או לדון עם סטודנטים לגבי מלגות. נא להפנות את כל השאלות לרכז לימודי התואר השני או המלגות באוניברסיטה המתאימה.

זוכי מלגות מקרן קלור עובדים כיום במגוון תפקידים אקדמיים ומחקריים בישראל וברחבי העולם, ובחברות טכנולוגיה עילית בישראל. משפחת המדענים של קלור כוללת כיום רבים מהמדענים המובילים בארץ.

קטע וידיאו על תכנית המלגות של קרן קלור